Twoje-Info.pl

Witryna na której znajdziesz wszystko

Od czego zacząć ?

Od czego zacząć aby zarabiać w sieci.

 

Jakiś czas temu zastanawiam się co zrobić aby „działać” w internecie, który jak wiadomo jest cały czas obszerniejszy we wszelkiego rodzaju informacje i mieć z tego przychód. Jak dotąd wszystko co robiłem nie przynosiło mi praktycznie żadnych korzyści mimo tego, że poświęcałem wiele czasu siedząc przed komputerem i szukając sposobów na zarobienie pieniędzy. Działania moje opierały się głównie na czytaniu wszelkiego rodzaju Złotych Środków na Zarabianie w Internecie” i wprowadzania poznanej wiedzy w życie. Nie będę ukrywał, że wiele z tych niby cudownych środków nie było w stanie przynieść mi jakiegokolwiek dochodu. Nie wynikało to z mojego lenistwa, lecz mojej nikłej znajomości realiów „SIECI”. Od dawna wiadomo, że nie wiele jest takich osób które zarobiły pieniądze i chętnie się podzielą sposobem w jaki im się to udało. Większość dzielących się cudownymi i bardzo prostymi metodami zarabiania w internecie to ludzie którzy właśnie w ten sposób w nim zarabiają.

Pierwszą i według mnie podstawową „podstawą” aby można było liczyć na zarobek w internecie jest posiadanie własnej strony WWW. Jest wiele podmiotów oferujących możliwość założenia strony zupełnie za darmo. Gdzie haczyk? Znowu ktoś chce zarobić na twojej nie wiedzy i namówić cię do korzystania z darmowej strony. Darmowe strony istnieją ale firmy je oferujące zastrzegają sobie prawo do ograniczenia limitu transferu lub emisji własnych reklam w określonym miejscu na stronie. Jeżeli chcesz stworzyć stronę na której sam będziesz umieszczać reklamy to OK. Gorzej jednak jeżeli twoim zamierzeniem jest stworzenie strony o charakterze np. informacyjnym dla nastolatków, a dostawca usługi oferujący darmową stronę będzie w swoich reklamach zamieszczał treści kolidujące z treścią dla twoich czytelników. Dostawcy usług internetowych oferują również płatne strony z dedykowanym miejscem na serwerze. Oznacza to, że przy rocznej opłacie około 120 zł (nie biorę pod uwagę pierwszego roku który często jest po promocyjnej cenie) mamy do dyspozycji adres www, miejsce na serwerze oraz możliwość założenia adresu e-mail wolnego od spamu.

Ja osobiście polecam (zależy od portfela) oprócz płatnej strony www zakupienie również serwera. Jak zauważyliście główny adres mojej strony to twoje-info.pl ale posiadam wiele subdomen (znajdują się w panelu bocznym tej strony w zakładce Polecamy) przypisanych pod ten adres. To dzięki temu że zakupiłem serwer mogę tworzyć nieograniczoną ilość domen z końcówką twoje-info.pl. Zakup serwera pozwala mi również na tworzenie nieograniczonej liczby indywidualnych adresów e-mail, wolnych od niechcianej poczty np. dla swoich znajomych. Wszystko to oczywiście za niewielką symboliczną opłatą. W taki właśnie sposób rozpocząłem zarabiać w internecie.

Po długim okresie obserwacji rynku firm oferujących usługi hostingowe oraz zagłębiania się w sterty czasami zbędnych artykułów wybrałem jednego z wiodących na polskim rynku dostawcę usług internetowych, grupę NetArt. Przez 2 letni okres naszej współpracy doszło do jednej 6-cio godzinnej awarii systemu pocztowego. Poza tym nic, oczywiście poza korzyściami jakie ten usługodawca mi oferuje za naprawdę bardzo korzystną cenę.

Pamiętajmy że zarabianie, nie tylko w internecie, to praca do której potrzeba zgrania wielu czynników. Wszystko zaczyna się od wytyczenia celu jaki chcemy osiągnąć, jego dokładnym rozplanowaniu i systematycznym wdrażaniu.